obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupowe zdjęcie uczestników, dzieci kucają lub siedzą na podłodze, nauczycielka z bibliotekarką stoją po prawej i lewej stronie grupy.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji, w poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku, w Dyskusyjnym Klubie Książki działającym przy Oddziale dla dzieci i młodzieży w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie dzieci z klasy II A Zespołu Szkół w Barcinie z książką pt. „W oko w oko ze zwierzakiem” pisarki Renaty Piątkowskiej. Autorka stworzyła zbiór opowiadań, które w niezwykły sposób pokazują rolę zwierząt w życiu człowieka. O nieprawdopodobnych zdarzeniach ze zwierzętami w roli głównej dowiadujemy się często z telewizji albo internetu.

Tym razem w świat niezwykłych zwierząt zabrała nas książka, a piękne, nietypowe graficzne ilustracje, spowodowały, że ma ona to „coś” czym nas urzeka. Podczas godzinnego spotkania rozmawialiśmy o niedźwiedziu, któremu małe niedźwiadki podkradły jedzenie, o delfinach, które uratowały człowieka przed rekinem oraz o słoniach, które przeżywały żałobę po śmierci swego opiekuna. W drugiej części spotkania poznaliśmy historię, w której główną rolę odegrała wydra. Nie jest ona zwykłą wydrą, ale wydrą oswojoną! To nie żart. Robak, bo tak miała na imię, zachowywała się pies i żyła w czasach króla Jana III Sobieskiego. Chodziła za swoim panem krok w krok, łasiła się i domagała uwagi, a do tego była sprytna, zwinna i przezabawna. Dzięki swojej wyjątkowości trafiła na królewski dwór, a tam miała przeróżne perypetie.

Wysłuchana historia bardzo spodobała się dzieciom. Wspólnie uznaliśmy, że każde z opowiadań jest wyjątkowe, ma w sobie wartościowe przesłanie i chwyta za serce.

Kolejne spotkanie DKK zaplanowano po wakacyjnej przerwie.

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska

G-QNHR3RG2EM