obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Troje dzieci na wspólnym zdjęciu z zaproszonymi gośćmi.

Z okazji “TYGODNIA BIBLIOTEK” 5-latki i 6-latki z Przedszkola Nr 2 i 3 w Barcinie uczestniczyły spotkaniu z autorką bajek dla dzieci Panią Renatą Piątkowską.

Autorka wystąpiła wraz z lektorką Panią Malwiną Kożurno, czytając przedszkolakom fantastyczne i niesamowite opowiadania, które nie tylko bawiły i rozśmieszały prawie do łez, ale także niosły ważne przesłania.

Pani Renata jest jedną z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek książek dla dzieci. Zadebiutowała w 2004 roku zbiorem opowiadań pt. „Opowiadania dla przedszkolaków”, który rozpoczął cykl książek pod tym samym tytułem. Drugą książką tego cyklu były „Opowiadania z piaskownicy” następnie „Piegowate opowiadania, które zamknęły trylogię. Autorka napisała także: „Wieloryb”, „Dziadek na huśtawce”, „Nie ma nudnych dni”, „Na wszystko jest sposób”, „Paluszki”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „A może będzie właśnie tak”, „Cukierki”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, „To się nie mieści w głowie”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Zbój: Opowiadania o koniach i konikach”.

Justyna Woźniak

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM