obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Wystawka tematyczna związana z działalnością DKK, widać plakaty z napisami "Godzinami o książkach", "Tu czytamy", logo Instytutu Książki, obrazek przypominający przód lokomotywy pociągu, obok tego wszystkiego stoi omawiana książka.

Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotkali się 6 lutego 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy rozmawiali na temat powieści Richarda Paula Evansa „Hotel Pod jemiołą”.

Wymiana poglądów była bardzo ożywiona. Ładna, lekka, zmuszająca do przemyśleń książka o zwyczajnym życiu, które rzuca ludziom kłody pod nogi. Na podstawie powieści poznajemy początkującą pisarkę Kimberly Rossi – dorosłą już kobietę, która nadal nie może pogodzić się z samobójstwem matki. Wychowywana przez samotnego ojca, ofiara dwukrotnie zerwanych zaręczyn i nieudanego małżeństwa przestała wierzyć w szczęśliwe życie.

Zaznajamiamy się również z uznanym pisarzem, E.T. Cowellem, który ukrywa się pod pseudonimem Zeke. Mężczyzna winiąc siebie za śmierć żony i nienarodzonego dziecka, próbuje popełnić samobójstwo. Oboje spotykają się w hotelu Pod jemiołą na kursie dla poczatkujących pisarzy.

Klubowicze polemizowali czy jest to lekka powieść, czy też nie, rozmawiali o tym, czym jest i powinna być książka, o kreacji bohaterów, pasjach, sławie, kompromisach, o sekrecie szczęścia. W spotkaniu uczestniczyło 8 osób.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ustalono na 6 marca br. o godz. 16:3O. Omawiać będziemy książkę

„Najlepiej w życiu ma Twój Kot. Listy Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza”.

Moderator: Renata Grabowska

G-QNHR3RG2EM