obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
4 dziewczynki siedzące przy stole, jedna trzyma w rękach zieloną podkładkę, na stole leżą książki.

25 kwietnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Rozmawiałyśmy na temat książki Rose Lagercrantz pt. „Życie według Duni”.

Interesująca opowieść o uczuciach oczami dziecka, a także o sile przyjaźni dwóch dziewczynek, Duni i Fridy, które aktywnie spędzają wakacje na wyspie. Codziennie kąpią się, obserwują zwierzęta, piszą i ilustrują książkę kucharską. Pewnego dnia tata Duni, który miał poważny wypadek i kilka miesięcy leżał w szpitalu, przedstawia córce swoją dziewczynę – Werę. Dla Duni to trudna sytuacja. Była przekonana, że po śmierci ukochanej mamy, jest dla ojca całym światem. Dziewczynka nagle traci poczucie bezpieczeństwa… Jeśli ktoś jest zainteresowany, jak zakończyła się ta historia, zapraszamy do lektury.

Uczestniczki DKK rozwiązywały również kalambury i krzyżówkę opracowane przez Agatkę Rydlewską. Przygotowane materiały dydaktyczne dotyczyły tematyki omawianej książki.

Następne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się we wtorek 30 maja 2017 r. Będziemy omawiać książkę pt. „Kot kameleon” Joanny Wachowiak.

Moderator: Dorota Witkowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM