obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Zaproszony autor stoi z mikrofonem w ręce przed zebraną publicznością, na pierwszym planie widać dwie kobiety, jedna to osoba z widowni, druga jest dyrektorką biblioteki w Barcinie, kobiety siedzą przy stoliku i słuchają zaproszonego gościa

Jednym z punktów tegorocznego Tygodnia Bibliotek w barcińskiej książnicy było spotkanie autorskie z Marcinem Kostrzyńskim, który, zgodnie z jego przydomkiem, przybył do nas prosto z lasu. Wydarzenie miało miejsce 9 maja.

Pan Marcin to człowiek, dla którego las jest domem, a jego mieszkańcy współlokatorami; przyrodnik, fotograf, autor książek, przyjaciel wszystkich zwierząt dużych i małych dzieli się swoją pasją za pomocą książek, na kanale YouTube oraz w programach telewizyjnych.


Spotkanie w bibliotece cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pan Marcin z humorem i swadą opisywał swoje przygody z futrzastymi lub skrzydlatymi mieszkańcami lasu. Ilustracją dla jego słów były filmy wyświetlane na ekranie, przyrodnik pokazywał także obecnym tajniki swojego warsztatu – techniki maskowania stanowiska, używany przez niego sprzęt itd. Obecni żywo reagowali na prezentowany przez pana Marcina materiał.

Osoby zainteresowane przygodami Pana Marcina zapraszamy na jego kanał na YouTube ,,Marcin z Lasu” oraz wideoblog na www.facebook.com/Marcinzlasu/

Tekst: Natalia Przybysz

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM