obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
grupowe zdjęcie uczestników spotkania, trzy rzędy osób, część dzieci siedzi na podłodze, kolejne stoją, w trzecim rzędzie stoi wychowawczyni i bibliotekarka

20 czerwca 2018r. o godz. 11.00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki. W spotkaniu uczestniczyło 18 dzieci w wieku od 7-8 lat wraz z opiekunem.

Na spotkaniu omawiana była książka „Kot, który zgubił dom” Ewy Nowak. Dzieci z DKK, obecne na spotkaniu wysłuchały z nieukrywanym wzruszeniem historii tytułowego kota.

Ten reportaż, to niesamowicie ciepła i przejmująca opowieść o rodzinie uciekającej z Iraku, która ruszyła do Europy wraz ze swoim pupilem, Kunkushem. W trakcie wędrówki zgubili ukochanego zwierzaka. Na szczęście jednak nie na zawsze…

Poruszająca relacja Ewy Nowak i realistyczne ilustracje Adama Pękalskiego pozwoliły dzieciom nie tylko przeżyć tę wzruszającą historię razem z jej bohaterami, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o świecie. Dyskutowano na temat roli domowego pupila oraz uczuć jakie są związane z posiadaniem domowego zwierzaka. O przyjaźni, która niejednokrotnie zawiązuje się pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Dzieci uczestniczące w spotkaniu dowiedziały się również czym jest reportaż i jakie są jego cechy. Historia kota Kunkusha bardzo przypadła uczestnikom do serca, gdyż zakończyła się happy endem.

Kolejne spotkanie DKK ustalono na drugą połowę września 2018 roku.

Moderator Joanna Kujawa-Drozdowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM