obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
z przodu stoi ksiażka pt."Przyjaciele na zawsze", logo DKK i leży kolorowy szalik, z tyłu widać plakat o treści: Godzinami o Książkach. 9 Białe litery na różowym tle pisane po skosie w dół i w górę.

25. stycznia 2024 roku w bibliotecznym Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej książnicy odbyło się pierwsze spotkanie DKK dla dzieci w Nowym Roku. Tego dnia rozmawialiśmy o książce „Przyjaciel na zawsze” holenderskiej pisarki Ellen DeLange.

Korzystając z tej lektury – udało się dyskutować z dziećmi o potrzebie troszczenia się o bliźnich, np. chorym, zziębniętym, bezdomnym… Pomaganie innym może być przecież źródłem ogromnej radości. Bywa także, że z prostego gestu czy dobrej przysługi może zrodzić się przepiękna przyjaźń. Książka „Przyjaciel na zawsze” opowiada właśnie o takiej przyjaźni!

Historia bałwanka i wiewiórki to wzruszająca oraz pokrzepiająca opowieść, a klimat dodatkowo tworzą niezwykle barwne ilustracje – szczególnym symbolem jest kolorowy, długi szal bałwanka powiewający na śnieżnym tle. Ten szalik stał się inspiracją do krawieckiego warsztatu, w czasie którego „młodzi dkkowicze” stworzyli swój KLASOWY SZALIK PRZYJAŹNI, który ozdobi ich klasę i będzie przypominał o wielu ważnych sprawach!

To symbol klasowej wspólnoty, siły przyjaźni, mocy pomagania i wsparcia, potęgi empatii. Będzie on przypominał dzieciom o dostrzeganiu potrzebujących i wyciąganiu pomocnej dłoni.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zaplanowane jest na drugą połowę lutego, a rozmawiać będziemy o kolejnej książce Justyny Drobkiewicz pt. „Świat w piżamie”.

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska

G-QNHR3RG2EM