obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Okładki dwóch książek, jedna z białym tłem na którym widać grupę ludzi, druga z tłem czarnym na którym widać kobietę o lokowanych włosach

„Dziewczęta ! Nie licytujmy się !!! Która książka ładniejsza…
Obydwie zasługują na miano dobrych. Tak stwierdziły dyskutantki DKK w sobotnie przedpołudnie 20 lutego w czasie spotkania DKK. Spokojnie bez emocji o wampirach opowiada Agnieszka. Ola twierdzi że to kopia „Zmierzchu”. Marta zaprzecza.

Na pytanie, czy tom pierwszy serii „Świat nocy”, w którego skład wchodzą „Dotyk wampira”, „Córki nocy” oraz „Zaklinaczka” to dobra książka, należałoby odpowiedzieć: to godny i napisany zgodnie z wszystkimi regułami sztuki reprezentant stosunkowo młodego nurtu powieści o wampirach skierowanych do młodzieży. Miłośników gatunku książka ta z pewnością zadowoli, lecz nieprzejednanych przeciwników chyba nie przekona.

Zwyczajna nastolatka o imieniu Poppy od lat kocha się w swym przyjacielu – Jamesie. Z cierpliwością znosi ona kolejne romanse kolegi, licząc na to, że w końcu i ją potraktuje jako osobę godną pokochania. Nie wie jednak, że James kryje mroczną tajemnicę, a pokochać dziewczyny nie może, bowiem nie pozwalają na to reguły Świata Nocy, do którego chłopak przynależy. Wszystko jednak zmieni się, gdy wyjdzie na jaw, że Poppy jest chora na raka…

Trzy młode kobiety przybywają do małego, prowincjonalnego miasteczka, budząc tym samym niepokój jego mieszkańców. Wraz z nimi nadchodzą groźne, mrożące krew w żyłach wydarzenia, a nad miasteczkiem zaczyna wisieć widmo ciemności.

Thea i Blaise to kuzynki, które cechuje ogromny talent do pakowania się w kłopoty. Po wyrzuceniu z kolejnej szkoły otrzymują ultimatum – albo tym razem uda im się znaleźć swoje miejsce i poskromić temperament oraz skłonność do nadużywania magicznych zdolności (dziewczyny są bowiem początkującymi czarownicami), albo zostaną oddane pod opiekę nielubianej ciotki. Ale czy nastolatki mogą z dnia na dzień całkowicie się zmienić? Zwłaszcza, gdy tak bardzo, jak Blaise, uwielbiają igrać z ogniem?

„Życie sekretne pszczół” natomiast, dziewczęta oceniają z dystansem do brutalnej rzeczywistości bohaterki ,będącej w okresie dzieciństwa obejrzawszy fragmenty filmu na podstawie tej książki.

Moderator Stanisława Ciesielska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM