obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
5 uczestniczek i prowadząca siedzą przy stole, prowadząca czyta coś z kartki papieru

 23 czerwca 2017 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. A przedmiotem dyskusji była książka pt. „Tajemnica pożarów” Martina Widmarka i Heleny Willis.

Bardzo ciekawa opowieść o serii pożarów w szwedzkim miasteczku Valleby. A wybuchają one w sklepie jubilerskim i muzeum. Na uwagę zasługuje fakt, iż z obu miejsc giną cenne przedmioty. Lasse i Maja, uczniowie tej samej klasy, którzy wspólnie prowadzą biuro detektywistyczne, podejrzewają o kradzież strażaków. Czy mają jakieś dowody, czy to mylny trop? A może ktoś inny za to wszystko odpowiada? Czy uda im się rozwiązać tę zagadkę? Aby się o tym przekonać, zapraszamy do lektury.

W trakcie spotkania uczestniczki DKK wysłuchały wywiadu z autorem omawianej książki, Martinem Widmarkiem. Następnie rozwiązywały szyfry i krzyżówkę, opracowane przez Aleksandrę Palicką.

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się dopiero po wakacjach 26 września 2017 r. Omawiać będziemy książkę Marcina Pałasza pt. „Dasz radę, Marcelko”.

Moderator: Dorota Witkowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM