obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Ujęcie z boku, widać dziesięć osób siedzących przy stołach ustawionych w rzędzie, na stołach znajduje się poczęstunek w formie ciastek, kawy i herbaty, część uczestników ma przed sobą omawianą książkę

7 lutego 2017 roku odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy BPMiG w Barcinie. Przedmiotem dyskusji była książka Phaedry Patrick „Osobliwe szczęście Arthura Peppera”. Ten literacki debiut autorki spotkał się z dobrym przyjęciem wśród członków DKK. To powieść, którą czyta się łatwo i przyjemnie. „Lekka” powieść a zmusza do refleksji. Lektura, która wzrusza, bawi, irytuje, a przede wszystkim napawa optymizmem.

Phaedra Patrick serwuje czytelnikom opowieść o procesie dojrzewania mężczyzny pogrążonego w smutku po stracie żony. Arthur stawia czoła żałobie. W pierwszą rocznicę śmierci Miriam porządkuje jej rzeczy. Przypadkowo znajduje bransoletkę, której nigdy nie widział. Na jednej z przywieszek dostrzegł numer telefonu. Postanawia ruszyć tropem zawieszek i poznać tajemnice żony. Odtąd życie otwiera przed nim szereg możliwości i pokus, którym bohater specjalnie się nie opiera. Arthur stopniowo odbudowuje więzi rodzinne i wychodzi z samotności. Książka, która pokazuje, że można pokonać żałobę, stać się bogatszym wewnętrznie i wejść w nową lepszą przyszłość.

Rozmawiano o emocjach, problemach towarzyszących odejściu bliskiej osoby. Wszyscy tego doświadczamy i nigdy nie jesteśmy przygotowani na takie sytuacje. Wiele zależy od nas samych oraz od ludzi, którzy znajdą się obok nas. Klubowicze opowiadali historie ze swojego prywatnego życia, takie, które nasuwały się im w związku z tematyką lektury.

Część spotkania poświęcono twórczości i działalności księdza Jana Kaczkowskiego. Członkowie barcińskiego DKK zebrali i postanowili wpłacić darowiznę na rzecz Hospicjum w Pucku, którego ksiądz Jan był założycielem.

Podczas następnego spotkania DKK, które odbędzie się 7 marca 2017 roku o godz. 16:30 omawiać będziemy Dziewczynę z porcelany Agnieszki Olejnik.

Moderator DKK: Renata Grabowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM