obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
4 osoby, trzy nastolatki, jedna dorosła kobieta siedzą przy stole, patrzą w stronę aparatu, kobieta która jest koordynatorką DKK trzyma i pokazuje do aparatu okładkę ksiażki

W piątek 22 czerwca 2012 roku o godz. 16.00 w bibliotece na Starym Mieście zebrały się członkowie DKK dla Młodzieży .To już nasze 31 spotkanie, podczas którego omawiałyśmy książkę : „Takie zwykłe wakacje” – Elżbiety Borek Uczestniczyło w nim 5 osób.

Każdy marzy o wspaniałych wakacjach pełnych przygód i niespodzianek.

Weronika i Matylda po raz pierwszy samodzielnie wyjezdżają na wakacje na Mazury do Puszczy Boreckiej. W Wilasach na dworcu nie ma wujka, u którego miały zamieszkać. Muszą radzić sobie same. Poznana kobieta, proponuje im nocleg i wyżywienie wzamian za pomoc w gospodarstwie. Na miejscu nastolatki poznają dzieci Marii Kmity i dwóch studentów geologii. Czy będą to zwykłe wakacje?

Książkę z wątkiem kryminalnym i przygodami szybko sie czyta. Momentami można odnieśc wrażenie, że przenieślismy się w świat “Pana Samochodzika” Z. Nienackiego .

Dobra ksiąka na wakacje .Może zainspirować do szukania ciekawych wrażeń i emocji,”Gdyż – jak mawiał Pan Samochodzik – przygoda jest zawsze blisko – omija tylko tych, którzy sa obojętni na zło”

Następne spotkanie odbędzie się20 lipca 2012 r. i omawiana będzie książka – Thomas E. Sniegowski –„ Upadli.Nefilim”

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM