obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
uczestniczki spotkania i bibliotekarka siedzą przy stole, patrzą w stronę aparatu, prowadząca spotkani pokazuje okładkę książki

Na 28 spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży w Fili nr1 dyskutowano o książce amerykańskiej pisarki Ann Brashares “Trzy wierzby – opowieść o przyjaźni”. 16 marca książkę oceniły cztery czytelniczki.

Powieść młodzieżowa pt. „Trzy Wierzby” Ann Brashares opowiada o przyjaźni Polly, Jo oraz Amy. Znają się od dzieciństwa. Nadchodzi czas wakacji, więzi między nimi rozluźniają się.

 Polly to pulchna dziewczyna, która nie zna ojca. Poszukuje swoich korzeni i dowiaduje się, że jej babci była sławną modelką. Polly chce coś w sobie zmienić, więc planuje się odchudzać. Dziewczyna jedzie na obóz dla modelek i czeka ją rozczarowanie. Jo wyjeżdża z matką do nadmorskiego kurortu. Przed wyjazdem dowiaduje się, że jej rodzice są w separacji. Dziewczyna pracuje jako pomocnica kelnerki w restauracji Surfside. Poznaje Zacha. Niewinny flirt sprawia, że jej wakacje zamieniają się w koszmar.

 Ama jest typowym molem książkowym. Dostaje stypendium i wyjeżdża na obóz naukowy, który okazuje się być przygodą w dziczy. Walczy z pęcherzami na stopach, ciężkim plecakiem, uciążliwą współlokatorką oraz trudnymi górskimi szlakami. Wkrótce zdarza się coś, co sprawia, że dziewczyny zaczynają doceniać swoją przyjaźń. Przypominają sobie o wierzbach, które kiedyś posadziły i stwierdzają, że te drzewa to coś, co będzie je łączyć na zawsze.

Książka z pewnością jest godna polecenia, gdyż fabuła tej opowieści jest wciągająca i interesująca. Bohaterki są typowymi nastolatkami, dlatego młode czytelniczki mogą się z nimi utożsamiać. Może niektórym z nich zdarzyły się podobne sytuacje jak Polly, Joe i Amy.

Kinga i Michalina

Następne spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2012 r. i omawiana będzie książka ”Apetyt na kwaśne winogrona” – Ireny Matuszkiewicz

Moderator Anna Zielińska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM