obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
4 dzieci siedząca na ławeczce, jedna z dziewczynek trzyma książkę pt. "Afryka azika"

W piątek 2 grudnia 2011r. w Oddziale dla dzieci dyskutowano na temat książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. To, że książka zachęca do poszukiwań, podróży oraz uczy ciekawości świata i ludzi, nie budzi wątpliwości. Lektura inspiruje do rozmyślań o zostaniu podróżnikiem, uczy życzliwości i pogody ducha. Postać Kazika, głównego bohatera jest niezwykle ujmująca, mierząca się z trudnościami w niepowtarzalny, swoisty i humorystyczny sposób.

Omawiana książka „Afryka Kazika” stanowi balsam dla dzieci, które coraz trudniej oderwać od ekranu telewizyjnego i komputerowego oraz uchronić je przed zalewem animowanych filmików. W książce problemów nie rozwiązuje się agresją. Gepard okazuje się wdzięcznym za pomoc „większym kociskiem”, ludożerca – myśliwym przerażonym opowieściami o białych ludziach, a najcenniejszą pamiątką przywiezioną przez Kazika z podróży – nie złoto i biżuteria – tylko zdjęcia i wspomnienia. Dzieciom bardzo podobała się opowiedziana historia o podróżach Kazimierza Nowaka oraz opis zdarzeń i pamiątek przywiezionych z Afryki.

Członkowie DKK zachęcają swoich rówieśników do czytania. Kacper obecny na spotkaniu, czytał nawet swojej młodszej siostrze, która z zachwytem słuchała treści. Następne spotkanie ustalono na 5.01.2012 roku, na którym omawiana będzie kolejna książka Łukasza Wierzbickiego „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”.

Moderator Ciesielska Stanisława

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM