obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
7 dzieci siedzi przy stole i patrzy w stronę obiektywu aparatu

Dunia to bohaterka, której przygody możemy śledzić w kilku książeczkach. Tym razem o jej perypetiach opowiada ” Życie według Duni”. Z powodu wypadku taty, który trafia do szpitala, Dunia wyjeżdża sama na wakacje do swojej najlepszej przyjaciółki, Fridy. Wyspa na morzu, na której całymi dniami bawią się dziewczynki, bardzo się Duni podoba, a różne zabawy i wspólnie spędzony czas pomagają dziewczynce znieść tęsknotę za tatą, który dzwoni do niej codziennie.

Razem z Fridą, która ma głowę pełną pomysłów, nie można się nudzić. Pewnego dnia tata robi córce niespodziankę, przyjeżdżając na wyspę w towarzystwie nieznajomej. Jak zareaguje Dunia na tę wizytę? Czy zrozumie zachowania taty i poradzi sobie ze swoimi uczuciami? Ten wątek był przedmiotem dyskusji dziewcząt .Na pytanie jak zachowałyby się w podobnej sytuacji, w której była Dunia opowiadały ..

Opinia klubowiczów o książce:

..Julka z pełnym przekonaniem stwierdziła – „Jasne, że wolałabym być nad morzem w gronie najbliższych mi osób mamusi i tatusia ,jednak gdyby sytuacja była podobna pojechałabym również do koleżanki i starałabym się zrozumieć tatę…

Podobne zdanie wyraziła Weronika L. Idalia, Wiktoria i Weronika W. zgodnie stwierdziły że: „Wyjazd owszem, gdyby to była najlepsza przyjaciółka i gwarancja bezpiecznego wypoczynku. Na pewno nie byłoby łatwo zaakceptować nową znajomość taty, wymagałoby to dłuższego czasu…. Martyna nie pojechałaby i już.

Książeczka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, choć porusza poważne tematy, trudne dla dorosłych i dzieci.

Kolejne spotkanie 25 listopad 2016 r. i dyskusja o książce to Marcina Pałasza ”Dasz radę Marcelko”

Moderator: Stanisława Ciesielska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM