obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Przy stołach ustawionych w literę T siedzi 11 osób, stoły przykryte są ceratą, stoją na nich filiżanki i talerzyki z ciastkami, niektóre osoby mają w rękach książki.

„Wbrew sobie” Katarzyny Kołczewskiej, pisarki o wielu talentach, była przedmiotem dyskusji 3 stycznia 2017 r. w ramach DKK.

Główni bohaterowie to małżeństwo po 30-ce, ludzie sukcesu, posiadający dobre wykształcenie, pracę i własne mieszkanie. Niestety niepłodność wystawia ich na próbę. Szczęście się do nich uśmiecha – Ewelina zachodzi w ciążę. Niestety ten stan nie trwa długo, gdyż okazuje się, iż kobieta musi urodzić martwe dziecko. Skupiona na własnych przejściach, zraża do siebie męża, matkę i całą rodzinę, by boleśnie przekonać się, że świat może funkcjonować bez niej. Ujawniane stopniowo skrywane rodzinne przeszłości zachwieją wiarę Eweliny w siebie i zburzą wygodne życie. Wówczas zrozumiała jak bardzo musi się zmienić.

Książka porwała nas od początku. Pełna niespodzianek i zawirowań nie znudzi nikogo. Autorka jest dobrym obserwatorem, dzięki temu zbudowała niezwykle wiarygodne portrety swoich bohaterów tworząc autentyczną i życiową historię, której ponad 700 stron czyta się w mgnieniu oka.p>

Moderator Mariola Zelek

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM