obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
4 uczestniczki spotkania i bibliotekarka siedzą wokół stołu i rozmawiają.

27 października 2017 o godz. 15.00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki. Tematem przewodnim była książka Patricii Hermes pt.„ Werka Rozterka i dwie nianie” U głownej bohaterki nie nastąpiło wiele zmian. Wciąż ma czworo rodzeństwa, psa Wafla i fretkę Margolę, a ich nianią, ku radości dzieci, wciąż pozostaje nadal Ania. Rozterka to przydomek, który Werka zawdzięcza swój przydomek zawdzięcza wielu problemom, z jakimi musi się mierzyć.

Posiada wyjątkowy talent do pakowania się w różne przygody, ale także towarzystwo fretki Margoli sprawia kłopotliwe i żartobliwe sytuacje. To urocze stworzenie zjadło w nocy całą książkę. I może nie byłoby to tak straszne, gdyby nie fakt, że książka nie należała do Werki. Ba, właścicielka książki nawet nie wiedziała, że to Werka ją zabrała Tym razem Werka i jej bracia i siostry staną wobec poważnego dylematu: Ania wyjeżdża na wakacje do rodziny w Irlandii, a na jej miejsce na ten czas przyjdzie inna niania na zastępstwo. Dzieci mają złe przeczucia. Dotychczasowe doświadczenia z nianiami podpowiadają, że jeśli tylko nowa niania spodoba się rodzicom bardziej niż Ania, już więcej Ani nie zobaczą. Ale od czego jest Werka i jej starszy brat Tymek? Już oni na pewno coś wymyślą, żeby tylko Ania ich nie opuściła. Wymyślili naturalnie, a co ? Zachęcają do przeczytania super książkę dziewczynki z DKK.

Dzieci uczą się dzięki takiej książce że posłuszeństwo wobec rodziców to nie tortura, a rodzice, że czasem warto też posłuchać tego, co mówią do nich dzieci. W dodatku, dzięki takim uroczym książkom, rodzice mogą wspólnie spędzać czas z dziećmi, czytając im coś, w czym być może sami znajdą jakąś frajdę. Kolejne spotkanie ustalono na 17 listopada 2017 r.

Moderator: Stanisława Ciesielska.

G-QNHR3RG2EM