obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Logo DKK

5 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkali się członkowie DKK dla dorosłych. Było to jubileuszowe spotkanie, bowiem barciński Klub obchodził dziesiątą rocznicę swojej działalności. Był tort, zdmuchnięcie świeczki i pamiątkowe zdjęcie. Pani dyrektor Grażyna Szafraniak podziękowała za lata współpracy i wyraziła nadzieję, że dyskusyjny klub w Barcinie będzie dalej działał. Nie zabrakło gratulacji i wspomnień wspólnie przeżytej czytelniczej przygody. Dokonano krótkiego podsumowania. Mamy na swoim koncie 113 udanych spotkań, w tym 17 autorskich i 2 warsztaty – z literatury duńskiej oraz poetyckie. Omówiliśmy razem 118 tytułów książek.

Podczas spotkania powitano nową klubowiczę i rozmawiano o książce „Zbrodnia Ikara” Wojciecha Burdelaka – barcinianina, członka naszego Klubu.

Pasja Wojciecha Burdelaka do pisania narodziła się stosunkowo późno, w wieku blisko 50 lat odkrył drzemiące w nim pokłady literackie. Zadebiutował książką „Nemo” w 2016 roku. Jeszcze tego samego roku wydał drugą swoją książkę „Wybrany” a w 2017 r. trzecią zatytułowaną „Porzucony”, potem były kolejne „Zagadka” oraz wydana przez barcińską książnicę „Zbrodnia Ikara”.

Książka napisana przystępnym językiem, trzyma w napięciu i zaskakuje czytelnika nieoczekiwanym zakończeniem. Fabuła bliska sprawom codziennym, ale z kreacją świata parapsychologicznego. Akcja umiejscowiona w Barcinie, zatem klubowicze zwracali uwagę na opisane miejsca, utożsamiali się z bohaterami. Lektura różniąca się od wielu współczesnych polskich powieści. W jednym ze szpitali na świat przychodzą bliźnięta zrośnięte ze sobą w nietypowy sposób i odmiennej płci. Po latach w życiu jednego z nich pojawia się szereg niecodziennych zdarzeń.

Dyskutowano o losach bohaterów, o emocjach, jakie te postacie budują w czytelnikach, o bliźniętach syjamskich, o wyobraźni pisarza i o tym, co ważniejsze zakończenie czy początek. Autor zdradził rąbek tajemnicy o powieściach, które właśnie pisze i tych, które czekają na wydanie.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ustalono na 3 grudnia br. o godz. 16:30. Omawiać będziemy dylogię Agnieszki Krawczyk Przyladek wichrów.

Moderator Renata Grabowska

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM