obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
3 dziewczynki i bibliotekarka siedzą przy stoliku, w rękach trzymają książki

Na pierwszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci 2 grudnia w bibliotece na barcińskiej Starówce małe miłośniczki książek omawiały książkę hiszpańskiej pisarki Evy Mejuto – „Maryna”. Treść przepięknie zilustrowała Mafalda Milhoes, przełożyła Beata Haniec a wydało Wydawnictwa ”Tako” z Torunia.

Mało tekstu, ale bardzo dużo treści. Opowiada historię pewnej pary małżeńskiej: Maryny i Macieja. Maryna miała dość ciągłej samotnej pracy i wymagań męża. Postanowiła, że jeżeli będzie chciał jeść chleb, to musiał jej pomóc. Powinien przynieść mąkę z młyna, wodę z rzeki, drożdże i sól z morza. Tak oto zaczęła się współpraca, która zacieśniła więzi rodzinne..

„Maryna” to znakomita okazja do rozmowy o współpracy (zbliżają się święta, więc w domu pracy dużo), o wzajemnym pomaganiu i co najważniejsze o radości płynącej ze wspólnego przebywania i dzielenia się nie tylko pracą, ale smutkami i radościami. Jest to wartość ponadczasowa, bardzo ceniona we współczesnym świecie.

Polecam lekturę dużym i małym czytelnikom, którzy szukają inspiracji do wspólnego spędzania czasu. Polecam również stronę http://www.tako.biz.pl/maryna.htm dla tych, co chcą się zapoznać z literaturą hiszpańską dla dzieci.

Moderator Anna Zielińska

G-QNHR3RG2EM