W sobotę 18 czerwca w barcińskiej bibliotece głównej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – sympozjum poświęcone pamięci naszego patrona, robotniczego pamiętnikarza, Jakuba wojciechowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy ze Społeczną Kapitułą dla nadania Medalu Honorowego im. Jakuba Wojciechowskiego Za Zasługi dla Kultury Robotniczej działającą przy Robotniczym Stowarzyszeniu Twórców Kultury w Bydgoszczy oraz Gminą Barcin.

Jakie produkty wybierać, aby zachować zdrowie i dobrą kondycję? Ile posiłków należy jeść i dlaczego nie należy omijać żadnego z nich? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Na takie pytania musiały odpowiedzieć sobie czytelniczki, które miały okazję spotkać się w piechcińskiej książnicy 13 czerwca br. z panią Marzeną Żurek – doradcą i edukatorem żywieniowym, pedagogiem, specjalistą ds. psychodietetyki, dyplomowanym trenerem zdrowia i żywienia, a także autorką książki dla dorosłych pt. „Dieta dorosłego człowieka” i książki dla dzieci pt. „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego”.

Barcińska książnica zakwalifikowała się do ogólnopolskiej akcji pn. „O mowie nienawiści i hejcie” organizowanej wspólnie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska.

Projekt „Ku Szczytom” to cykl wydarzeń w bibliotece miejskiej o tematyce górach i górskiej literaturze. W ramach tych spotkań, 30 maja o dalekiej północy, Grenlandii i Norwegii opowiedziała Ilona Wiśniewska, która od 12 lat mieszka w norweskiej Arktyce.

Źródło: www.tvlbarcin.pl

10 czerwca br. piechcińską bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Magiczne słówka” w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

Plakat informujący o spotkaniu z Anną Kamińską

Anna Kamińska, spotkanie autorskie. Środa 22 czerwca godz. 16:00. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Mój bohater z książki przyjazny środowisku" 2022 organizowany przez biblioteczną filię w Mamliczu. Uczestnicy konkursu miali za zadanie stworzyć swojego ulubionego bohatera z książki z surowców poddających się recyklingowi.

6 czerwca br. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie autorskie z panem Michałem Jankowskim, historykiem, księgarzem oraz autorem książki pt. „Ginące miejsca. Kujawsko-pomorskie”. Na uwagę zasługuje fakt, iż zaproszony gość publikował również artykuły w roczniku społeczno-kulturalnym „Zapiski Tucholskie”, a także miesięczniku „Świat Kolei”.