16 czerwca 2021 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie mieliśmy przyjemność gościć pisarkę Edytę Świętek. Pani Edyta mieszka w Niepołomicach niedaleko Krakowa, z wykształcenia jest specjalistką ds. zarządzania firmą, z zamiłowania pisze książki społeczno-obyczajowe. Pasja do słowa pisanego spowodowała, że Edyta Świętek zamieniła pracę na etacie na tworzenie powieści. Pisarka interesuje się historią Polski. Upodobała sobie w literaturze okres PRL-u i klimat tych czasów wlewa w każdą szczelinę swoich opowieści.

Kierownik oddziału dla dzieci wita zebrane dzieci

14 czerwca 2021 roku barcińską bibliotekę odwiedził Teatr Bajeczny z Bydgoszczy ze spektaklem pt. „Król Dżungli”. Na plenerowej widowni gościliśmy uczestników projektu „Edukowanie przez czytanie oraz młodych czytelników naszej biblioteki. Dzieci miały okazję obejrzeć fantastyczną opowieść o przyjaźni i pewności siebie, która przy okazji wprowadziła ich w świat dobrych manier.

Dyrektor biblioteki wita zebranych gości, Pani MAłgorzata siedzi na fotelu.

Prymas minionego Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński był bohaterem spotkania, które miało miejsce 9 czerwca 2021 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. Z racji obchodzonego Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego i w ramach Projektu „Biblioteczne rozmowy przy kawie – wokół PRL” gościliśmy bydgoską gawędziarkę - Małgorzatę Jarocińską.

Zrzut ekranu z transmisji na żywo pokazujący plakat dotyczący spotkania

26 maja 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, panem Michałem Szulimem, pt. „Argentyna i Urugwaj, czyli Buenos Aires, ogniste tango i… najbiedniejszy prezydent świata” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

„Malarz szerokiego kadru – Jerzy Hoffman” to tytuł spotkania autorskiego, którym rozpoczęliśmy działania w ramach Projektu „Biblioteczne rozmowy przy kawie – wokół PRL”. 19 maja 2021 r. gościem BPMiG w Barcinie była Marta Sztokfisz – pisarka, dziennikarka, felietonistka, krytyk filmowy, autorka książki biograficznej „Jerzy Hoffman. Gorące serce”.

12 maja 2021 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, Panem Arkadym Pawłem Fiedlerem, pt. „Maluchem przez Afrykę” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.