obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Wspólne zdjęcie uczestników, opiekunów, jury i dyrektorki biblioteki

Jubileuszowa – XX edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy o gminie Barcin z elementami wiedzy o powiecie pod nazwą „Barcin Moje Miasto – Moja Mała Ojczyzna” miała miejsce 23 maja 2024 r. w barcińskiej książnicy. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Barcina Michała Pęziaka.

Do konkursu przystąpiło 5 trzyosobowych drużyn. W zmaganiach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 z Barcina, Liceum Ogólnokształcącego z Barcina, Szkoły Podstawowej z Mamlicza oraz Szkoły Podstawowej z Piechcina. Uczestnicy gminnych rozgrywek przy pomocy urządzenia iVote rozwiązywali test wyboru składający się z pytań dotyczących: historii gminy Barcin, spraw samorządowych i życia kulturalnego gminy Barcin oraz obejmujących historię, życie kulturalne i samorządowe powiatu żnińskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: przewodnicząca pani Maria Siekierska oraz członkowie: pani Grażyna Szafraniak  i pan Jarosław Drozdowski.

1. miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie w składzie: Martyna   Kurant, Bartosz Olszak i Szymon Wardęcki;
  2. miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie w składzie: Aleksander Polak, Hubert Puzio i Paweł Słowiński;
  3. miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Piechcinie w składzie: Michał Kotlarek, Julia Sypniewska i Adam Woźniak;
  4. miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w  Barcinie w składzie: Olaf Różański, Dominika Rucińska i Mikołaj Szwed;
  5. miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w  Mamliczu w składzie: Wojciech Domagalski, Dominika Kowalczyk i Estera Smolińska.

Nagrodami dla laureatów i uczestników konkursu były gry oraz zestawy długopisów ufundowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Barcinie. Dodatkowo wszystkich uczestników konkursu książkami „Biogramy barcińskie. Zeszyt 1” oraz „Biogramy barcińskie. Zeszyt 2” nagrodziła prezes Towarzystwa Miasta i Miłośników Gminy Barcin pani Teresa Kaczmarek. Za przygotowanie zwycięskiej drużyny jury nagrodziło Panią Renatę Szaforz, która również odebrała pamiątkową statuetkę dla zwycięskiej szkoły ufundowaną przez BPMiG w Barcinie.

Żaneta Kubera

G-QNHR3RG2EM