obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
10 osób siedzi przy stołach ustawionych w podkowę, na stołach leżą książki, talerzyki z ciastkami, stoją filiżanki i termosy z kawą i herbatą

„Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes – książka, o której dyskutowaliśmy 7 lutego 2017 r. podbiła nasze serca swoją fabułą i klimatem.

Często się zdarza, że nagle nasz stały rytm życia zostaje zburzony. I tak jest w przypadku głównych bohaterów powieści. Lou Clark traci niespodziewanie pracę w kwiaciarni. Wie, że musi natychmiast znaleźć kolejną, aby wspomóc budżet domowy rodziców, z którymi mieszka. Trafia do domu Traynorów, gdzie zostaje zatrudniona do opieki nad ich synem Willem, który sparaliżowany wskutek nieszczęśliwego wypadku traci chęć życia. Ma też plan, jak przerwać tę pełną bólu stagnację. Ale nie wie, że Lou odmieni całkowicie jego życie, a i odwrotnie.

Na kartach tej powieści znajdujemy świadectwo pięknej przyjaźni, miłości i oddania. Nie brakuje również wzruszeń i chwil na refleksje. Obejrzeliśmy także fragmenty filmu według powieści. Polecamy i film, i książkę.

Moderator: Mariola Zelek

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM