obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
grupowe zdjęcie uczestników lekcji, dzieci trzymają w rękach książki o tematyce zimowej

W styczniowym BajkoCzytaniu tym razem uczestniczyły grupy 5-cio i 6-cio latków z Przedszkola Nr 2 i nr 3 w Barcinie. Co poniedziałek pogoda za oknem zimowo nas rozpieszczała i nastrajała do przeczytania z każdą grupą innych zimowych bajek.

Czytaliśmy m.in. bajkę pt. “Co to jest ten śnieg?” o zajączku i lisku, którzy zostali przyjaciółmi i próbowali odkryć tajemnicę śniegu, “Za dużo zimowych zabaw” o żółwiu, który nie lubił zimy, „Kici Kocia. Zima”, która opowiada o świetnych zabawach z przyjaciółmi na śniegu, „Przyjaciel na zawsze” o przygodach bałwanka i wiewióreczki oraz „Felek i Tola i śnieg”, którzy uwielbiali lepić bałwana, ale zamiast niego wyszły im ich własne śnieżne postacie. Każda z tych historii zachęcała przedszkolaków do wspólnych zimowych zabaw na świeżym powietrzu ze swoimi kolegami i koleżankami.

Na zakończenie każdego ze spotkań bibliotekarki miały przygotowane dla przedszkolaków podziękowania za wspólne czytanie i opowiadanie zimowych bajek oraz przepiękne zakładki do książek dla każdego z nich.

Justyna Woźniak

Galeria zdjęć

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM