obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej

Zapraszamy do oddania na nas głosu w konkursie „Najlepsza biblioteka w Polsce”. 🥰🙏

Aby to zrobić wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

1. Wchodzimy na stronę 👉https://www.granice.pl/biblioteki

2. Przewijamy w dół aż zobaczymy 👉 “Wyszukaj swoją bibliotekę, aby na nią zagłosować:”

3. W polu oznaczonym “Wpisz swoje miasto” wpisujemy Barcin i wybieramy pierwszą pozycję: 👉Barcin [ gmina: Barcin / powiat: żniński / województwo: kujawsko-pomorskie ]

4. Klikamy na przycisk “Głosuję”

5. Po wszystkim informujemy o konkursie znajomych i głosujemy 📣 codziennie.📣

Dyrektorka biblioteki i Edyta  Świętek siedzą w fotelach na scenie i rozmawiają o twórczości zaproszonej gościni.

Spotkaniem z Edytą Świętek, pisarką, autorką powieści obyczajowych i historycznych zainicjowano realizację zadania „Droga do Niepodległości. Walka Polaków o wolność w literaturze, słowie i muzyce”, na który barcińska biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.  Wydarzenie miało miejsce 7 maja.

Czytaj więcej Edyta Świętek w barcińskiej bibliotece.

Grupowe zdjęcie uczestników spotkania, dorośli i dzieci stoją w trzech rzędach, wszyscy się uśmiechają, dzieci widoczne w pierwszym rzędzie kucają lub klęczą, dwójka trzyma w rekach ksiażki.

13 maja br. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie autorskie w ramach Tygodnia Bibliotek z Renatą Piątkowską, jedną z najpopularniejszych autorek książek dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielkami: panią Klaudią Budzewicz oraz panią Moniką Jankowską.

Czytaj więcej Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach, przysłowiach i zwyczajach z Renatą Piątkowską.

Piotr Bojarski, wydarzenie w ramach zadania "Droga do niepodległości. Walka Polaków o wolność w literaturze, słowie i muzyce". Spotkanie autorskie z autorem powieści kryminalnych, historycznych (min. o Powstaniu Wielkopolskim ) i książek reporterskich.
15 maja godz. 16:00. Dofinansowano ze środków Biura "Niepodległa" w ramach programu dotacyjnego "Niepodległa".
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: po prawej stronie orzeł w koronie z rozpostartymi skrzydłami, obok napis "Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego", pod napisem biało-czerwony pasek nawiązujący do flagi Polski.
Logo Biura Niepodległa: Napis niepodległa stylizowany na pismo odręczne.
Logo Biblioteki w Barcinie: Skrót BPMiG Barcin umieszczony nad grafiką przypominającą otwartą ksiażkę.

Wydarzenie realizowane w ramach zadania “DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI. Walka Polaków o wolność w literaturze, słowie i muzyce”, dofinansowanego ze środków Biura “Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”.

Ułatwienia dostępu

G-QNHR3RG2EM